Фильтр
Ціна
Производители
ещё... свернуть
Фильтр

Адгезивні системи


Композитні матеріали для реставрації не володіють адгезією до тканин зуба, тому для їх міцного зчеплення з природними матеріалами використовуються адгезивні системи (бонд-агенти). Вони є тим самим сполучною ланкою між реставраційним матеріалом і зубними тканинами, від якого залежить надійність і довговічність реставрацій.

Як підвищують адгезію до зубних тканин?

Компоненти композитних матеріалів мають досить високу адгезію до емалі, але по відношенню до вологого дентину вони виступають як гідрофобні речовини, погано контактують з його поверхнею.

До складу зубної емалі входять переважно неорганічні речовини, тому вона може бути висушена, що забезпечить хорошу адгезію до композитам. Щоб поліпшити зчеплення реставраційного матеріалу і емалі, проводять протруювання останньої кислотосодержащимі рідинами або гелями. Це дозволяє видалити з поверхні емалі наліт, денатурувати білки і створити мікропористість. Після цього наноситься адгезивна система, що складається з мономерів з низькою в'язкістю, які забезпечують полімеризацію в мікропорах.

На відміну від емалі, в дентині присутня велика кількість канальців, вмістом яких є дентинна рідина, речовина пульпи і клітинні відростки. Його поверхня завжди волога, тому адгезія в цьому випадку завжди є досить великою проблемою.

Оголені дентинні канали, пошкоджені відростки клітин, які залишаються після видалення каріозних тканин, являють собою своєрідну «дентинну рану», через яку в пульпу можуть проникати токсичні речовини, хімічні компоненти лікарських засобів. Для захисту від них необхідна герметизація дентину.

Дифузія адгезивних засобів в дентин утруднена внаслідок наявності «змащеного шару», який утворюється після механічної обробки. Для того щоб поліпшити її, проводять протруювання, яке дозволяє розкрити канали, демінералізовану поверхневий шар.

Обов'язкові етапи, які супроводжують процес використання адгезивних систем:

 • очищення поверхні дентину після препарування (травлення);
 • нанесення грунтуючого шару (праймера), який складається з мономерів;
 • обробка поверхні адгезивом, який забезпечує міцний зв'язок між праймером і композитним матеріалом.

Стоматологічні адгезиви: основні види

Існують адгезивні системи 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 поколінь. Перші чотири сьогодні не застосовуються, зважаючи на значну кількість недоліків. Зупинимося детальніше на останніх чотирьох поколіннях адгезивов.

Адгезивна система 5 покоління

У адгезиви цього покоління вдалося позбутися від необхідності змішування компонентів - адгезив і праймер знаходяться в одній ємності. В даному випадку також необхідно протруювання, але механізм зчеплення з дентином залишився колишнім. Ще однією важливою перевагою систем 5 покоління є низька післяопераційна чутливість.

Працюють з ними за наступним алгоритмом:

 • протруювання поверхні за допомогою ортофосфорної кислоти;
 • видалення травильної рідини або гелю;
 • сушка емалі та дентину, контроль протруєння;
 • нанесення адгезиву на дентин і емаль за допомогою аплікатора і його розподіл за допомогою повітряного струменя;
 • нанесення композитного матеріалу.

Адгезивна система 6 покоління

У цьому поколінні адгезивов вдалося виключити етап протруєння. Склади 6 покоління - це однокрокові самопротравлівающие адгезивні системи, які поставляються в двох ємностях і змішуються безпосередньо перед процедурою. Забезпечують одночасне протруювання, хорошу дифузію в тканини і утворення гібридного шару. Адгезія до дентину з часом не зменшується.

Етапи роботи з адгезивами 6 покоління:

 • змішування компонентів системи;
 • нанесення адгезиву на емаль і дентин за допомогою аплікатора і його розподіл за допомогою повітряного струменя;
 • світлозатвердіння адгезиву;
 • нанесення композитного матеріалу.

Адгезивна система 7 покоління

Це покоління систем відрізняється від 6 покоління систем тільки тим, що всі компоненти знаходяться в одній тарі, а механізми і принципи роботи залишилися колишніми.

Адгезивна система 8 покоління

На відміну від 7 покоління адгезивних систем, тут використовуються наночастинки, які глибше проникають в дентинні канали, що істотно покращує адгезію. Всі компоненти також знаходяться в одній ємності.

Де купити адгезив стоматологічний?

Інтернет-магазин Bauer's Dental Store пропонує адгезивні системи, які є основою якісних і довговічних реставрацій в терапевтичному лікуванні та естетичної стоматології. Також в нашому каталозі ви знайдете адгезиви для відбиткових ложок, що необхідно при створенні ортопедичних і ортодонтичних конструкцій (коронок, протезів, брекетів і т.д.).

В каталозі сайту представлений широкий спектр матеріалів, детальна інформація про них, ціна. Замовити будь-який товар з нашого каталогу можна з доставкою до Львова, Запоріжжя, Одеса, Київ, Харків, Дніпро (Дніпропетровськ) та інші міста України.

Товар додано до списку бажань