Фильтр
Ціна
Производители
ещё... свернуть
Фильтр

Матеріали для тимчасового пломбування


Тимчасові пломбувальні матеріали використовуються у випадках, коли процес лікування зуба неможливо завершити за один сеанс. Для цього в каріозну порожнину поміщаються лікувальні склади, а тимчасові пломби герметично прикривають дефекти твердих тканин на нетривалий період часу (від 1 доби до 2 тижнів). Як матеріали для тимчасових пломб найчастіше використовують цинк-сульфатні цементи. Пломбувальні матеріали бувають одно- і двокомпонентні.

Отверждение матеріалів відбувається в результаті хімічних реакцій, ініційованих водою, теплом або світлом (фотополімеризація).

Пломбувальні матеріали для тимчасових пломб прості в застосуванні, мають невисоку вартість, мають гарну адгезію до зубних тканин і легко видаляються після використання.

Основні характеристики, якими повинні володіти тимчасові пломби:

 • нешкідливість для пульпи;
 • пластичність, яка дозволить легко встановлювати і видаляти пломбу;
 • інертність по відношенню до лікарських засобів;
 • нерозчинність у роті;
 • хороша герметичність;
 • достатня міцність на стиск;
 • не повинні містити речовин, які погіршують адгезію і процес полімеризації постійних пломб.

Матеріали для тимчасових пломб

При виборі матеріалів для тимчасових пломб варто враховувати їх здатність впливати на процес полімеризації композитів. Звичайні тимчасові матеріали для пломбування є однокомпонентними і прості в застосуванні.

Матеріали для тимчасового пломбування:

 • Водний дентин. Складається з оксиду і сульфату цинку, а також каоліну. До складу входить дистильована вода. Для отримання пломби компоненти змішують на шорсткою поверхні, доводячи до потрібної консистенції за допомогою шпателя.
 • Масляний дентин. Реалізується в готовому для використання вигляді. В якості основи застосовуються ті ж компоненти, що і в водному дентине, але замість води використовуються масла. Твердне протягом 2-3 годин.
 • Цементи. Для створення тимчасових пломб використовуються цементи на основі цинк-фосфату, полікарбоксилату і т.д. Застосовуються для захисту ділянок з великою жувальною навантаженням.
 • Полімери. Однокомпонентні склади, полимеризующиеся під впливом світла. Прості в експлуатації, мають гарну адгезію до зубних тканин, нейтральні після полімеризації і зберігають еластичність. Не потребують застосування адгезивів.

Де купити матеріали для тимчасових пломб?

Відновлення функцій і естетичних характеристик зубів - процес багатоетапний, в якому використовується великий перелік основних і допоміжних матеріалів. У їх числі і матеріали для тимчасового пломбування, які широко представлені в інтернет-магазині Bauer's Dental Store.

В каталозі сайту можна дізнатися, скільки коштує той чи інший товар, ознайомитися з характеристиками тимчасових пломб, замовити їх з доставкою в будь-який регіон України, включаючи такі міста як Львів, Запоріжжя, Одеса, Київ, Харків, Дніпро.