Фильтр
Ціна
Производители
ещё... свернуть
Фильтр

Пломбувальні матеріали


Пломбувальні матеріали призначені для заміщення видалених зубних тканин. Є одними з найбільш затребуваних витратних матеріалів в стоматології, оскільки близько 80% маніпуляцій в стоматологічному кріслі доводиться на пломбування.

Основні завдання пломбувальних матеріалів:

  • відновлення анатомічної форми;
  • відновлення функціональності зуба;
  • відновлення естетичних характеристик зубного ряду.

Пломбування є заключним етапом лікування карієсу.

Стоматологічні пломбувальні матеріали: види і характеристики

Класифікація матеріалів для пломбування зубів здійснюється на підставі їх призначення і складу.

Залежно від призначення виділяють матеріали для:

  • тимчасових пломб;
  • постійних зубних пломб;
  • пломбування каналів (ендодонтії).

Категорії пломбувальних матеріалів в залежності від складу:

  • цементи;
  • композитні;
  • компомери.

Цементи

Цементи - це порошки оксиду цинку, які комбінуються з оксидами інших речовин - магнію, кремнію, алюмінію. Виділяють фосфатні і стеклоїономерниє пломби. Перші за ціною є бюджетними, за терміном служби - не дуже довговічними. З огляду на ці властивості, вони затребувані переважно в дитячій стоматології як пломбувальний матеріал для молочних зубів. Їм притаманні невисокі естетичні характеристики, тому в якості постійних пломб вони використовуються найчастіше під коронкою.

Стеклоїономерниє матеріали володіють більш високими характеристиками міцності, але мають низьку стійкість до зношування і тривалий період затвердіння. Для них характерна хороша адгезія, невисока теплопровідність.

Композити

Композитний пломбувальний матеріал виробляється на основі синтетичних смол, наповнювачами в яких є неорганічні речовини. Це рідкотекучі речовини, які легко моделювати на поверхні зубів. Композитам властива висока пластичність і широка кольорова гама. Вони вважаються кращими для застосування в реставраційній стоматології. Пломбувальний матеріал з'єднується з тканинами зубів за допомогою адгезивов.

Найбільш популярними в цій категорії є фотополімерні матеріали (композити світлового затвердіння). Їх полімеризація відбувається тільки при спеціальному світловому (UV) опроміненні. За способом полімеризації в стоматології використовують також текучі композитні матеріали хімічного затвердіння (затвердіння суміші відбувається при вступі в реакцію з кислотами).

У порівнянні з іншими пломбувальними матеріалами, композити більш довговічні, а колір матеріалу максимально близький до кольору зубної емалі, що робить їх затребуваними в естетичній стоматології.

Компомери

Це пломбувальний матеріал для зубів, що складається з комбінації стеклоїономерних полімерних матеріалів і смол, полімеризація яких протікає під впливом світла. Матриця компомери - це мономер, модифікований кислотними групами. В якості наповнювача використовується фторсілікатное скло. Таким чином, компомери відносяться до матеріалів подвійного затвердіння. Вони полімеризуються в два етапи: після активації процесу за допомогою джерела світла відбувається первинне затвердіння матеріалу, а потім в компомер потрапляє волога з рота, що завершує реакцію полімеризації.

Компомери володіють позитивними властивостями композиційних матеріалів і стеклоїономери, але виражені вони набагато слабкіше, ніж у композитів і цементів окремо. Це стосується міцності, поліруємості, адгезії, біологічної сумісності. Пломбування здійснюється в поєднанні з адгезивними речовинами.

Де купити стоматологічний матеріал для пломбування зубів?

Сучасні стоматологічні матеріали дозволяють в повній мірі відновлювати функції зубів, зі збереженням естетики, властивою натуральним зубних тканин. Вони довговічні, безпечні і дозволяють прискорити процес реставрації. Інтернет-магазин Bauer's Dental Store пропонує скористатися кращими досягненнями в області виробництва стоматологічних матеріалів, замовивши останні в каталозі нашого сайту.

Тут представлені детальні характеристики товарів, можна дізнатися, скільки коштує матеріал для пломб, і замовити його доставку в будь-яке місто України, включаючи Львів, Одесу, Київ, Харків, Запоріжжя, Дніпро (Дніпропетровськ).