Все про звукову зубну щітку: відмінності, плюси і мінуси
Регулярна і правильна гігієна порожнини рота - запорука здоров'я зубів на довгі роки. Чищення зубів - найпростіший і найдоступніший спосіб уникнути стоматологічних хвороб і зберегти гарну посмішку. Догляд за ротовою порожниною починається з покупки зубної щітки. Цей аксесуар має багато різновидів: від найпростіших інструментів для ручної чистки до суперфункціональних електричних моделей. Останнім часом все частіше обговорюються переваги звукових зубних щіток. Один з найпоширеніших питань - яка зубна щітка краще: електрична або звукова?
Насправді електричні щітки бувають трьох типів:
- механічні (ротаційні, пульсуючі);
- ультразвукові;
- звукові.
Тобто звукова щітка - тільки одна з різновидів електричних приладів для гігієни ротової порожнини. У цій статті ми розповімо, що представляють собою звукові інструменти, в чому їх переваги в порівнянні з іншими типами електричних щіток для чищення зубів.
Як працює звукова зубна щітка?
Головна відмінність звуковий зубної щітки від інших моделей в тому, як рухаються щетинки в процесі чистки зубів. Що значить звукова? У таких приладів щетинки виконують амплітудні рухи (вгору/вниз). Коливання щітки походить від генерації звукових хвиль (до 260 Гц). В результаті чистка звуковою щіткою дає подвійний ефект:
- щетинки вимітають забруднення з поглиблень у підставі зуба, вузьких щілин між зубами;
- під впливом високочастотних коливань з біологічних рідин і зубної пасти утворюється насичена киснем дрібно дисперсна піна, яка легко проникає у важкодоступні ділянки, руйнує і вимиває м'який наліт.
Що краще - звукові або механічні зубні щітки? Яка зубна щітка краще - звукова або ультразвукова? Щоб зробити об'єктивні висновки, потрібно вивчити характеристики і переваги кожного типу електрощіток.
У чому головна відмінність звукової зубної щітки від електричної?
З звичайною електричною зубною щіткою видалення залишків їжі, очищення емалі зубів відбувається механічно (за рахунок обертальних або пульсуючих вимітаючих рухів головки). Найпоширеніші моделі електрощітки - це ротаційні (де головка з щетинками крутиться).
Яка зубна щітка краще - ротаційна або звукова? Ротаційні вироби мають свої плюси:
- прості і зручні в експлуатації;
- цілком доступні за ціною;
- чистять набагато краще, ніж звичайні (мануальні) предмети гігієни;
- набагато ефективніше мануальних справляються з відбілюванням і очищенням зубної емалі;
- не вимагають докладання зусиль;
- допомагають контролювати час гігієнічних процедур.
Яку зубну щітку вибрати: електричну або звукову? У порівнянні з ротаційними звукові щітки більш ефективні саме за рахунок комплексного механічного і вібраційного впливу. Деякі виробники в звукових щітках додатково використовують технологію механічної або ротаційної дії головки. Однак така опція для звукових виробів зайва, оскільки під впливом звукових хвиль щетинки і так відмінно виконують свою роботу.
Зубна щітка: звукова або ультразвукова?
Через спільний корень в назві багато хто вважає, що ультразвукові та звукові зубні щітки - це одне і те ж. Що між ними спільного, крім назви?
- Хвилі створюють коливання щетинок. В результаті цих коливань зубна паста при змішуванні з водою і слиною утворює рясну піну.
- Отримана спінена рідина під дією коливань щітки рухається в напрямку ясенних борозенок і прорізів між зубами. Таким чином, засіб для чищення проникає у важкодоступні місця і ефективно усуває зубний наліт.
- Імпульсні рухи щітки сприяють якісному очищенню зубної емалі, поліпшенню кровообігу в тканинах ясен.
Звукові і ультразвукові зубні щітки - різниця:
- частота хвиль - звукові працюють в діапазоні до 260 Гц, а ультразвукові - від 20 тис. Гц;
- частота коливань щетинок - у звукових 18-40 тис./хв., а в УЗ - до 100 млн./хв.
Чим відрізняється звукова зубна щітка від ультразвукової, якщо розглядати їх принцип дії? Фішка звукових приладів - більш інтенсивна (подвійна) дія, а ультразвукові моделі дуже делікатно впливають на тканини, але протипоказані дітям, небезпечні для пломб, ортопедичних конструкцій (вінірів, коронок та ін.)
З огляду на перелічені особливості і відмінності, не можна однозначно сказати, який тип зубної щітки краще. Кожна з них має свої унікальні властивості і сферу застосування. Звукова щітка краще справляється із зубним каменем, нальотом, пігментацією. Ультразвукова приносить користь в гігієні проблемних ясен, перешкоджає розвитку запальних процесів, запобігає рецидивам при наявності хронічних хвороб.
Звукові щітки: відгуки стоматологів
Фахівці вже встигли оцінити всі достоїнства звукових зубних щіток, і ми пропонуємо вам ознайомитися з думкою експертів в питаннях, які найчастіше задають користувачі:
- Чи можна використовувати звукову щітку для чистки зубів дитині?
У звукових приладів немає протипоказань для дітей, але при виборі виробу потрібно звертати увагу на рекомендації виробника. Дитині підійде щітка з м'якими щетинками, делікатним режимом чистки. - Чи шкідлива звукова зубна щітка для зубної емалі, пломб, брекетів?
Ні, низькочастотні звукові хвилі не можуть заподіяти шкоду композитним реставраціям, дорогим зубним ортопедичним і ортодонтичним конструкціям. - Чи підходить звукова щітка для чутливих зубів?
З огляду на посилену подвійну дію, потрібно дуже обережно підходити до вибору приладу. Володарям чутливих зубів підійдуть моделі, в яких передбачений делікатний режим або функція легкого старту (коли на початку експлуатації потужність роботи щітки мінімальна, а потім збільшується поступово від чистки до чистки).
Звукова зубна щітка: як вибрати?
Як ми вже говорили, щітка - один з головних предметів гігієни порожнини рота, тому до вибору цього інструменту не можна підходити легковажно.
Є кілька важливих параметрів, які потрібно враховувати при покупці звукової зубної щітки:
- інтенсивність - потужність вироба, частота рухів впливають на ефективність очищення;
- різноманітність режимів роботи - наявність делікатного режиму є перевагою, особливо для людей, які мають проблеми з яснами, чутливу емаль;
- комплектація - добре, якщо в наборі зубної щітки є різні змінні насадки (наприклад, з щетиною різної твердості), тоді кожен член сім'ї може вибрати потрібну йому насадку;
- зручність транспортування (наявність дорожнього футляра, що дозволяє компактно упакувати виріб і безпечно його перевозити) - умова обов'язкова для тих, хто часто буває в роз'їздах.
А тепер пропонуємо перейти до рейтингу найбільш функціональних, надійних і популярних звукових електрощіток.
Огляд кращих звукових щіток
ТОП кращих приладів для гігієни порожнини рота:
Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44
Ідеальний варіант для щоденного використання, так як дуже дбайливо доглядає за зубами, яснами.
Має два режими роботи:
- відбілювання;
- чистка і полірування.
Виробники вклали в прилад масу корисних функцій:
- унікальна технологія Philips Sonicare - створення пульсації, що дозволяє очищати емаль навіть у міжзубному просторі;
- попередження в разі перевищення тиску на ясна;
- комплектація насадкою з густою щетиною для відбілювання;
- BrushSync - опція світлового і звукового оповіщення про те, що прийшов час змінити насадку;
- QuadPacer - функція контролю часу на гігієну кожної зони ротової порожнини;
- Easy Start - функція легкого старту з поступовим збільшенням інтенсивності пульсації, корисна при переході від мануальної щітки або для людей з чутливими зубами.
Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04
Ця щітка як професійний майстер бореться з нальотом на зубах і бактеріями, що провокують розвиток карієсу.
Переваги моделі:
- Philips Sonicare DiamondClean підходить для подорожей і частих відряджень, так як комплектується зручним футляром і дорожнім USB-зарядним пристроєм;
- знищує хвороботворні бактерії в самих важкодоступних ділянках порожнини рота;
- має 5 різних режимів:
- для ніжного масажу ясен;
- для делікатного чищення чутливих зубів;
- для освітлення і полірування емалі;
- інтенсивний для видалення плям з емалі;
- для повсякденної гігієни.
Користуючись цією щіткою, ви забудете про проблеми з яснами і забезпечите високоефективний захист зубів від карієсу.
EDEL WHITE Sonic Generation (Швейцарія)
Ця щітка для всієї родини, в тому числі для дітей, починаючи з семирічного віку.
Універсальність приладу забезпечують 3 різних робочих режиму:
- інтенсивний - для ефективного, але дбайливого чищення чутливих зубів, проблемних ясен, в тому числі при запаленнях, освіті кишень, оголених шийках зуба, для брекет-систем і різних видів імплантів;
- відбілюючий - підходить для здорових зубів і ясен, призначений для видалення зубного нальоту і акуратного масажу ясенних тканин;
- делікатний - забезпечує якісну профілактичну гігієну.
Переваги моделі:
- унікальний дизайн ERDMANN, номінований на премію Red Dot Design Award;
- подвійна головка для одночасної швидкої гігієни зубів верхнього і нижнього зубного ряду;
- найтонші еластичні щетинки, не травмують ясна, підходять навіть для тонкої емалі дитячих зубів, проникаючі в найвужчі проміжки між зубами;
- наявність таймера для контролю над тривалістю чистки;
- ЛЕД-індикатор, що сигналізує про необхідність зміни насадки.
Philips Flexcare Platinum HX9172/14
Виробники подбали не тільки про зручність, функціональності вироби, а й про безпеку, оснастивши прилад дезінфектором для щіткових насадок.
Особливості та переваги:
- оригінальне дизайнерське рішення;
- три інтенсивних режима роботи:
-
- стандартна чистка;
- глибока чистка;
- усунення плям на емалі;
- високий рівень гігієнічності та безпеки завдяки практично 100%-му усуненню бактерій з щітки в УФ-дезінфекторі;
- унікальна технологія поглинання зайвого тиску робить чистку безпечною для ясен;
- насадка Adaptive Clean здатна змінювати положення щетинок відповідно до анатомічних особливостей будови зубного ряду, що в кілька разів збільшує ефективність гігієни;
- в комплектації є стильний дорожній футляр.
Звукова зубна щітка: плюси і мінуси
Знаючи особливості роботи кожного типу електрощіток, ми можемо виділити переваги звукових моделей. Отже, звукова електрична зубна щітка - плюси:
- ефективне видалення нальоту, профілактика зубного каменю;
- гладкість емалі після чистки (ефект професійної процедури);
- висока ефективність очищення важкодоступних ділянок.
Чим ще хороша звукова зубна щітка: протипоказань до її застосування практично не існує. Вона підходить всім - дітям, дорослим людям зі здоровими зубами, з зубними реставраціями та протезами, з проблемами ясен і рухливими зубами.
Недоліки звукових зубних щіток:
- через інтенсивний вплив можливий дискомфорт у людей з чутливими зубами (вирішується покупкою моделі з делікатним режимом чистки і дуже м'якою щетиною);
- висока ціна в порівнянні зі звичайними електрощітками, однак, якщо врахувати ефективність вироба в гігієни і профілактиці різних захворювань зубів і ясен, такі витрати більш ніж виправдані.
Залишити коментар
Коментарі
Хорошая статья
АвторБогдан On 22-03-2020А я как раз из тех, кто думал, что звуковая и ультразвуковая щетка – это одно и то же. Интересная статейка. Узнал много нового, в том числе о своей старушке электрической. Насчет звуковых щеток у меня была масса предубеждений и стереотипов типа того, что они вредят эмали, что от них пломбы выпадают и все такое прочее. А все по незнанию. Короче, нельзя верить другу, соседу или дяде Васе, которые не имеют никакого отношения к стоматологии. Надо читать экспертные статьи, отзывы, искать рекомендации. Спасибо вам. Купил Филипс Сонике Диамонд Клин из вашего списка.
спасибо за инфу для чайников
АвторВадим On 20-03-2020Прочитала вашу статью и поняла, что безнадежно отстала и совершенно не разбираюсь в новых технологиях. Конечно, я знала, что существуют электрические щетки, да и друзья давно уже ими пользуются, постоянно нахваливают и подбивают меня тоже купить. Но откровенно признаюсь, что о существовании звуковых щеток я даже не предполагала. Так что лично для меня ваша статья – откровение. Отличная идея – провести сравнение с другими электрическими щетками, для таких чайников как я это очень полезная информация. Но я еще заметила (а в статье это не написано), что у звуковых щеток щетина расположена так же, как у обычных ручных, а у других электрических (не звуковых) – она располагается по кругу. Может это будет полезно другим людям, которые плохо разбираются в такой технике. Мне, конечно, классическая форма как-то привычнее, так что решилась на звуковую. Кстати, выбрала прибор из вашего рейтинга)) Беленький Philips Flexcare Platinum!