Для чого потрібен і як користуватися ополіскувачем для порожнини рота
Якщо заглибитися в історію гігієни рота, то спочатку люди стали полоскати рот, і тільки через багато-багато років з'явилися перші зубні порошки і пасти. Як застосовувати ополіскувач для рота люди вперше зрозуміли в той момент, коли спробували за допомогою води вимити залишок їжі з зубів. Рецепти зубних еліксирів на основі трав, призначених для лікування запалених ясен, існували в стародавній медицині Китаю. У XIV столітті у Франції це засіб гігієни виготовляли з настою ароматних трав (м'яти, лаванди), додаючи в нього лимон. До того, як з'явилися зубні порошки, подібні горілки були схожі єдиним способом гігієнічного догляду.
У західно-європейських країнах і США кожен школяр знає, навіщо потрібен ополіскувач для рота і як правильно полоскати рот ополіскувачем. На жаль, в Україні поінформованість людей в питанні використання цього засобу дуже низька, і тільки деякі застосовують його в щоденних гігієнічних процедурах. Наше завдання - допомогти вам розібратися, які ополіскувачі існують, якими корисними властивостями вони володіють, розповісти, як правильно користуватися ополіскувачем для рота, щоб ви могли ще краще піклуватися про здоров'я ваших зубів і ясен.
Для чого потрібен ополіскувач для рота?
Коли у нас з'явилися перші ополіскувачі, їх використовували переважно, як допоміжний засіб у комплексному лікуванні запалення ясен. Нинішні еліксири - це кошти для додаткового щоденного догляду за порожниною рота. Їх призначення - боротьба з бактеріями, джерелом найрізноманітніших хвороб, проблем із зубами або яснами, в тому числі і неприємного запаху з рота.
За своєю дією ополіскувач для рота буває двох видів:
- профілактичний - допомагає в очищенні рота після їжі (а саме в видаленні шматочків їжі з міжзубних щілин, де щітка не ефективна), нейтралізує дію кислоти на зубну емаль, пролонгує захисні властивості пасти, а також освіжає подих;
- лікувальний - з активним складом, який спрямований на вирішення конкретної стоматологічної проблеми.
Засіб-ополіскувач для рота містить безліч натуральних компонентів. Він має кілька форм випуску:
- готовий розчин;
- концентрований розчин (рідкий), який попередньо потрібно розводити чистою водою до необхідної концентрації;
- порошок - розводять водою до потрібної концентрації і тільки потім використовують.
Чи потрібен ополіскувач для рота саме вам?
У ряді ситуацій розчин для полоскання рота призначає стоматолог. Але є умови, які є вагомими причинами, щоб використання ополіскувача для порожнини рота стало для вас таким же невід'ємним елементом систематичної гігієни, як і чищення зубів. Ось ці умови:
- ваше бажання піклуватися про здоров'я своїх зубів і ясен;
- тонка емаль, і, як наслідок, висока чутливість зубів;
- схильність до запалення і кровоточивості ясен;
- наявність коронок, інших зубних імплантатів (протезів);
- носіння брекет-системи;
- особливу будову зубного ряду (нерівності, щілини), яке створює труднощі для якісної чистки;
- наявність в порожнині рота хронічних запальних процесів;
- робота в тісному контакті з людьми (коли потрібно постійно підтримувати свіже дихання);
- куріння, любов до міцної кави і чаю, червоного вина і інших продуктів, які можуть впливати на колір емалі.
Ополіскувач для рота: який краще вибрати? Класифікація еліксирів для зубів
Є багато видів засобів для полоскання рота. Щоб зрозуміти, яким краще користуватися засобом, потрібно познайомитися з призначенням кожного з них. Отже, ополіскувач для порожнини рота - як вибрати найбільш дієвий і корисний продукт?
Розчини для ополіскування рота поділяють на кілька груп:
- Протизапальний - використовується в разі запалення пародонту, періодонта, кровоточивості ясен. Він сприяє нормалізації флори слизової. Приклад такого засобу - GUM PAROEX, ефективний в лікуванні гінгівіту і пародонтозу.
- Протикаріозний - призначений для зміцнення емалі, пригнічує мікроорганізми, що сприяють появі карієсу.
- Для чутливих зубів - кошти роблять більш міцної емаль і створюють захист, яка знижує загальну чутливість зуба, як, наприклад GUM SENSIVITAL.
- Відбілюючі - містять активні інгредієнти, здатні усунути темні плями на емалі і при тривалому застосуванні забезпечити зубам привабливу білизну. GUM ORIGINAL WHITE не тільки відбілює зуби, але і створює на них захисну плівку, яка протягом дня блокує вплив на колір емалі продуктів з активним барвником пігментом.
- Комплексні - як правило, такі ополіскувачі поєднують в собі кілька властивостей. Наприклад, засіб може надавати одночасно противокариозное і антисептичну дію, боротися з зубним нальотом (каменем) і каріозної інфекцією.
Як правильно користуватися ополіскувачем для порожнини рота?
Якщо вам призначає засіб стоматолог, то він повинен заодно проінструктувати, як користуватися ополіскувачем для рота. Ми, в свою чергу, в цій статті даємо відповіді на найчастіші запитання, що стосуються його застосування.
Ополіскувач для порожнини рота - інструкція:
- Як користуватись ополаскивателем для порожнини рота?
Перше правило - його не можна ковтати. Якщо це готовий розчин, необхідно налити приблизно 10-20 мл кошти в ковпачок від пляшки ополіскувача. Набирати його невеликими порціями в рот (розраховуйте таким чином, щоб всієї дози вистачило на 3-4 полоскання) і активно полоскати 5-7 секунд. При полосканні потрібно намагатися охопити всі ділянки ротової порожнини, особливо області за жувальними зубами і міжзубні щілини. Вся процедура полоскання триває приблизно 30 секунд. За цей час можна провести якісну очистку і отримати максимальний ефект від дії активних компонентів еліксиру. - Чи потрібно полоскати рот після ополіскувача?
- Ні, вимивати залишки кошти не потрібно. У складі ополіскувачів можуть бути інгредієнти, які крім очищення забезпечують довгу захист зубної емалі, ясен від мікробів. Якщо прополоскати рот після процедури ополіскування, захисний ефект погіршиться.
- Як користуватися ополіскувачем для рота з хлоргексидином?
Деякі активні компоненти в обполіскувати розчині мають потужну лікувальну, відновне дію, проте не підходять для тривалого застосування. Еліксири з такими компонентами в складі потрібно використовувати курсами. Тривалість курсу повинна бути вказана на упаковці або в інструкції до ополіскувачу. - Чи можна користуватися ополіскувачами для рота дітям?
Діти точно так же, як і ми, мають проблеми з зубами, тому їм теж стає корисним полоскання. Однак дітям потрібно купувати тільки дитячі засоби, як GUM JUNIOR японського виробництва. Більшість дитячих розчинів підходить для дітей від 7 до 12 років. - Чи може вживання ополіскувача для рота стати повноцінною альтернативою звичайної чищенні зубів?
Ні, це допоміжний засіб, яке може посилити ефект дії якісної зубної пасти, відбілювання в стоматології, інших процедур, і дає бонуси у вигляді видалення залишків їжі, очищення від нальоту. Щоденне застосування цього засобу допоможе вам зберігати зуби, ясна здоровими. Ще ополіскувачі хороші тим, що їх можна використовувати протягом усього дня. Стоматологи рекомендують полоскання з зубним ополіскувачем після кожного прийому їжі і в інших ситуаціях, наприклад, коли потрібно освіжити дихання.
Простий спосіб застосування ополіскувача для порожнини рота робить його найбільш зручним і надійним засобом гігієни в будь-якій життєвій ситуації. Вибрати ополіскувач рота з необхідними властивостями ви можете в каталозі нашого інтернет-магазин. Тут ви знайдете кошти найвищої якості від світових лідерів у виробництві стоматологічної продукції.
Залишити коментар
Коментарі
Все ок, но нужен видос
АвторГарик On 04-04-2020Ребята, статья радует, но было бы неплохо добавить видео-инструкцию на эту тему
Рекомендую к прочтению
АвторИлья On 18-02-2020Полностью согласен, насчет низкого уровня осведомленности наших людей в вопросе не то что выбора средств гигиены, но даже касательно самой гигиены. Поэтому ваша статья очень актуальна. Уверен, что большинство людей покупают ополаскиватели так, наобум – увидел знакомое название и более менее подходящее назначение и вперед. Поэтому ваш вклад в просвещение общества – очевиден. И, в конце концов, все мы совершаем ошибки! Вот не знал, что некоторые ополаскиватели нельзя постоянно использовать, или например, что кроме средств, которые можно купить в любом супермаркете, есть вполне доступные по цене профессиональные и реально эффективные. Так что рекомендую к изучению!
Отличная статья
АвторСтанислав On 29-01-2020Если кратко – то очень познавательно. Получается, что всё необходимое для гигиены ротовой полости уже давно придумано – бери и используй. Об ополаскивателях до прочтения статьи слышала лишь краем уха, поэтому время провела с пользой. Ну и, конечно же, теперь вопрос о необходимости приобретения такого девайса автоматически отпал – беру! Кстати, мой стоматолог не удосужился меня просветить по поводу таких полезных устройств. Впрочем, буду откровенной, даже о том, как правильно полоскать рот, раньше не знала. Поэтому за ликбез – спасибо, стала намного грамотнее в вопросах гигиены ротовой полости.
Спасибо за инструкцию)
АвторАлина On 12-01-2020Спасибо за информацию, по поводу того, что после ополаскивателя не нужно полоскать водой, оказывается я все это время делала неправильно