Як вибрати іригатор для порожнини рота у 2020 році
На жаль, що таке іригатор і для чого він використовується, мало хто знає, а в переліку регулярно використовуваних засобів гігієни порожнини рота у більшості з нас присутні тільки щітка і зубна паста. Сьогодні ми розповімо про те, що являють собою іригатори, їх видах. У статті ви знайдете поради фахівців про те, як вибрати іригатор для порожнини рота, який іригатор краще: стаціонарний або портативний, а в кінці вас чекає невеликий огляд найпопулярніших моделей іригаторів.
Що таке іригатор?
Щітки і зубна паста є обов'язковим мінімумом, який забезпечує догляд за ротовою порожниною, але їх можливості обмежені. Найбільш важкодоступними місцями в роті є міжзубні простори і область між зубами і яснами. Недостатньо уваги приділяється кореневим зубам і внутрішній стороні зубів. Ось і виходить, що навіть при регулярному використанні щітки, в роті людини накопичується наліт, що складається з більш, ніж двадцяти видів мікроорганізмів. Результати очевидні - карієс, зубний камінь, запалення ясен.
Для догляду за важкодоступними ділянками в роті розроблено велику кількість засобів і пристосувань, а одним з найпопулярніших є іригатор. Це апарат для чищення зубів, який за допомогою струменя води або лікарського розчину вимиває залишки їжі і наліт з найвіддаленіших ділянок ротової порожнини. Рідина подається під тиском, тому крім хорошого очищаючого ефекту, іригатор дозволяє проводити легкий масаж м'яких тканин, що поліпшує кровообіг в них.
Серед рекомендацій стоматологів ви обов'язково знайдете і ті, в яких буде говоритися про підвищення ефективності гігієнічних процедур за допомогою іригатора. Комбінація традиційних методів гігієни з використанням іригатора - це гарантія здоров'я всієї ротової порожнини.
Як працює іригатор?
Рідина подається в ротову порожнину через насадку під тиском 0,7-4,8 бар. Для цього прилад оснащується резервуаром, в який перед його використанням наливається вода або лікувальний розчин. Рідина подається у вигляді струменя або в режимі «душа», постійним або пульсуючим потоком.
Максимального очищаючого ефекту домагаються в струменевому режимі роботи іригатора - він дозволяє видалити залишки їжі і наліт з поверхні зубів, з міжзубних просторів. Масаж м'яких тканин проводиться в режимі «душа» і дозволяє нормалізувати кровообіг, що сприяє оздоровленню ясен, язика, слизових оболонок, створює освіжаючий ефект.
Для процедур використовується очищена вода або спеціально приготовлені розчини з лікувально-профілактичною дією (бальзами, розчини з антисептичними властивостями і т.д.). Як відомо, причиною розвитку карієсу, хвороб пародонту, неприємного запаху з рота є хвороботворні бактерії, для боротьби з якими звичайної води може не вистачити.
Відповідно до проведених досліджень, регулярне використання іригатора знижує ймовірність утворення бактеріального нальоту на 25%, захворювання карієсом - на 26% і підвищує ефективність гігієнічних процедур в ротовій порожнині як мінімум на 50%. Що стосується такого популярного засобу як зубна нитка, то іригатор випереджає її в ефективності більш ніж на 90%.
Показання для застосування іригатора
Іригатори є універсальними приладами, протипоказань для їх застосування не існує. Основні показання:
- Профілактика карієсу. Прилад ефективний для очищення поверхні зубів, язика, ясен від нальоту і залишків їжі. Струмінь рідини, що подається під тиском, очищає важкодоступні ділянки: корінні зуби, проміжки між зубами, ортодонтичні конструкції, тим самим запобігаючи розмноження патогенної мікрофлори, яка є основною причиною розвитку карієсу, неприємного запаху з рота.
- Профілактика хвороб ясен. Масаж м'яких тканин є хорошим профілактичним і лікувальним засобом. Масажуючи ясна, ми покращуємо кровообіг в них, процеси регенерації, зменшуємо їх кровоточивість.
- Встановлені ортопедичні та ортодонтичні конструкції. Через наявність імплантів, коронок, протезів, брекет-систем в роті створюються сприятливі умови для розмноження патогенної мікрофлори. Очистити важкодоступні місця вдається за допомогою іригатора.
- Профілактика гінгівіту. Захворювання виникає через порушення кровообігу в слизових оболонках ротової порожнини.
Види іригаторів для порожнини рота
Іригатори діляться на дві великі групи:
- моделі з вбудованим гідронасосом;
- ті, що підключаються до централізованої системи водопостачання.
Перша група приладів ділиться на стаціонарні і переносні (дорожні) іррігатори. Стаціонарні підключаються до централізованої мережі електропостачання напругою 220 Вт.
Основні відмінності іригаторів стаціонарного типу від переносних, і їх переваги:
- велика потужність (цей параметр майже завжди знаходиться на 1 місці);
- можливість регулювати тиск струменя в широкому діапазоні значень;
- комплектація великою кількістю насадок;
- розбірна конструкція, що дозволяє утримувати прилад в чистоті.
У переносних (мобільних) іригаторах найчастіше використовується вбудоване джерело живлення. Їх основними перевагами є невелика вага, компактність, зручне транспортування. Серед недоліків: недостатня потужність, необхідність в заміні елементів живлення або підзарядці акумуляторів, невеликий обсяг резервуара для рідини.
Іригатори, які підключаються до водопроводу, використовуються рідше, оскільки вода в централізованих системах рідко відповідає тим вимогам, які роблять її придатною для проведення подібних процедур.
Сучасні моделі іригаторів підтримують три режими подачі струменя:
- безперервний;
- імпульсний;
- мікропузирьковий.
Остання технологія вважається найперспективнішою. Прилад підмішує в потік рідини бульбашки повітря, завдяки чому наліт і залишки їжі видаляються більш ефективно. Крім цього, аеровані струмені несприятливо впливають на патогенну мікрофлору.
Види насадок для іригатора
Перш ніж перейти до наступного розділу нашої статті, в якому ми розповімо, як підібрати іригатор, розглянемо ще один важливий фактор вибору - насадки. Всі існуючі насадки можна розділити на стандартні і спеціальні. Перші використовуються для щоденних процедур і забезпечують мінімальний гігієнічний догляд за ротовою порожниною.
Спеціальні діляться на кілька категорій, залежно від призначення:
- Ортодонтичні - в них об'єднані позитивні характеристики зубної щітки і зрошувача. Добре справляються з очищенням від нальоту близько розташованих зубів, а також брекет-систем - спочатку виконується механічна очистка, слідом за якою слід промивання.
- Пародонтологічні - оснащені м'яким завуженим наконечником, який дозволяє направляти струмінь на ясенний край і в ясенний кишеню.
- Для чищення зубів - працюють як автоматичні зубні щітки і можуть використовуватися з пастою.
- Для імплантів - наконечники різної форми і розмірів, що забезпечують догляд за конструкціями будь-якої складності.
- Для язика - виготовлені у вигляді округлої лопатки і дозволяють видаляти наліт з неба і внутрішніх поверхонь щік.
- Для носа - зрошують насадки для профілактики і лікування ринітів. Оснащені двома наконечниками: один для подачі промиваючого струменя рідини, а інший для розпилення лікувального розчину.
Як правильно вибрати іригатор для порожнини рота
Отже, іригатор для порожнини рота - який краще? Щоб відповісти на це питання, необхідно визначити ваші потреби. Який іригатор вибрати для дому? Для домашнього використання краще віддати перевагу стаціонарним моделям, про переваги яких ми розповіли вище. Якщо прилад буде використовуватися декількома членами сім'ї, вибирайте іррігатори з великою кількістю змінних насадок.
Портативні іригатори незамінні для тих, хто багато подорожує. Підійдуть вони і тим, у кого відсутня можливість підключення приладу до централізованої мережі електропостачання. У стаціонарних і дорожніх іригаторів є відмінності і в системі управління. Стаціонарні моделі найчастіше оснащуються плавними регуляторами напору струменя, а у портативних моделей тиск змінюється переважно поступово, а кількість режимів роботи обмежена.
У таблиці наведено порівняльні характеристики портативних і стаціонарних іригаторів, які підкажуть вам, який іригатор купити для дому, а який для далеких поїздок:
Характеристика | Стаціонарні іригатори | Портативні іригатори |
---|---|---|
Габарити | Через свої розміри підходять для використання в межах квартири. Мають ємний резервуар (0,6-1 л), що дозволяє провести процедуру декільком членам сім'ї | Компактні та мають невелику вагу. Обсяг резервуара - 130-200 мл |
Потужність | 100-650 кПа | 100-520 кПа |
Харчування | Від мережі напругою 220 Вт | Батарейки АА, акумулятори |
Комплектація | Комплектуються декількома стандартними насадками, які можуть мати кольорове маркування. У комплект поставки можуть бути включені спеціальні насадки: для очищення язика, ортодонтичних конструкцій, для чищення коронок, носових порожнин і т.д. | Як правило, комплектуються двома насадками: високого і низького тиску. Додаткові насадки не передбачені |
Який іригатор вибрати для імплантів? При виборі приладу радимо звернути увагу на його основну характеристику - тиск, який створює гидронасос. Як правило, для ефективного проведення гігієнічних процедур достатньо тиску 550 кПа (у портативних моделей цей показник повинен бути не менше 520 кПа). Ще одна важлива характеристика - кількість пульсацій в хвилину. Ми рекомендуємо вибирати прилади, у яких ця величина становить не менш як 1200 пульсацій в хвилину. Оптимальний вибір - прилад з плавним регулюванням напору. Все вищесказане справедливо і для тих, хто шукає відповідь на питання «який іригатор вибрати для брекетів».
Іригатор для зубів: який купити?
Це невеликий огляд іригаторів порожнини рота - 2020 року, в якому ми розглянемо конкретні моделі приладів, їх характеристики, переваги, недоліки. У рейтингу є продукція далеко не всіх виробників, представлених на нашому ринку. У числі добре зарекомендувавших себе компаній, що випускають іригатори, можна також назвати Waterpulse, Panasonic, Acleon і ін.
Наш рейтинг кращих іригаторів порожнини рота у 2020 році включає наступні моделі:
- Waterpik WP-100 E2 Ultra;
- Waterpik WP-300 E2 Traveler;
- WaterPik WP-660 Aquarius Professional;
- Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331;
- Donfeel OR-820D compact.
Отже, іригатор порожнини рота - який краще вибрати в 2020 році? Почнемо з основних характеристик.
Характеристики | Моделі | ||||
---|---|---|---|---|---|
Waterpik WP-100 E2 Ultra | Waterpik WP-300 E2 Traveler | Waterpik WP-660 Aquarius Professional | Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331 | Donfeel OR-820D compact | |
Тип | стаціонарний | дорожній | стаціонарний | дорожній | стаціонарний |
Харчування | від мережі | від мережі | від мережі | акумулятор | від мережі |
Потужність, кПа | 10-620 | 70-550 | 220-690 | - | 80-680 |
Обсяг, мл | 650 | 450 | 650 | 15 | 600 |
Таймер | немає | немає | немає | немає | немає |
Насадки, шт. | 7 | 4 | 7 | 1 | 8 |
Особливості | профілактика пародонтиту | 3 режими роботи | технологія WaterFlosser, світлодіодна інформаційна панель | індикатор стану, 3 режими роботи, рівень заряду батареї | мікропузирьковий принцип подачі рідини, 10 режимів роботи |
Зупинимося детальніше на учасниках нашого огляду «ТОП іригаторів порожнини рота - 2020», деякі з яких були популярні і в 2019 році.
Waterpik WP-100 E2 Ultra
Дана модель комплектується насадками, які дозволяють ефективно очищати будь-які важкодоступні місця в ротовій порожнині, в тому числі ортодонтичні конструкції, ясенні кишені. Оснащена ємним резервуаром, якого достатньо для проведення процедур в сім'ї з 3-4 чоловік.
Переваги:
- тиха робота;
- ергономічний дизайн;
- насадки для будь-яких цілей;
- ручка з кнопкою «пауза»;
- градієнтне регулювання тиску;
- відсік в корпусі для зберігання насадок.
Недоліки:
- відсутність назальної насадки;
- насадка не обертається на 360 градусів;
- немає кріплення до стіни;
- немає автоматичного відключення.
Waterpik WP-300 E2 Traveler
Дорожній іригатор, який живиться від мережі. Відрізняється приємним дизайном і компактністю - він значно менше аналогічних за характеристиками приладів. Оснащується перехідником, який дозволяє підключати іригатор в електричній мережі в різних країнах.
Переваги:
- складається в компактну сумку;
- потужний;
- тиха робота;
- імпульсний режим роботи (1200 імпульсів в хвилину);
- ступінчасте регулювання тиску;
- контейнер для насадок.
Недоліки:
- відсутність режиму розпилення;
- насадка не обертається на 360 градусів;
- харчується тільки від мережі;
- немає кріплення до стіни;
- немає функції автоматичного відключення.
WaterPik WP-660 Aquarius Professional
Імпульсний іригатор, який може працювати в двох режимах: імпульсної і безперервної подачі рідини. Вода може подаватися шляхом розпилення, що забезпечує м'який масажний ефект. У комплект входить 7 насадок, що робить прилад універсальним. Огляд на даний іригатор WaterPik WP-660 Aquarius Professional можна подивитися вище в нашому відео.
Переваги:
- висока потужність;
- обертається на 360 градусів насадка;
- таймер;
- об'ємний резервуар;
- великий вибір насадок.
Недоліки:
- висока вартість.
Philips Sonicare AirFloss Ultra HX8331
Ефективність даної моделі доведена численними дослідженнями і підтверджена відгуками, а досягається вона завдяки технології, в якій рідина подається в порожнину рота в поєднанні з потоком повітря (мікропузирьковий режим), що забезпечує якісну і разом з тим обережне очищення міжзубних просторів, лінії уздовж ясен.
Переваги:
- ергономічний корпус;
- живлення від акумулятора;
- невеликі габарити;
- імпульсний режим роботи;
- автоматичне відключення.
Недоліки:
- відсутність режиму розпилення рідини;
- насадка не обертається на 360 градусів;
- не ефективний для догляду за ортодонтичними конструкціями.
Donfeel OR-820D compact
Зручний і недорогий іригатор, за функціональністю не поступається більш дорогим аналогам. Має компактні розміри, що дозволяє брати його з собою в далекі поїздки. Оснащений відсіком для зберігання насадок. Універсальність забезпечується завдяки великому вибору насадок і режимів роботи.
Переваги:
- ємний резервуар;
- широкий діапазон тиску струменя;
- плавне регулювання напору;
- великий вибір насадок;
- контейнер для насадок.
Недоліки:
- насадка не обертається на 360 градусів;
- короткий шланг;
- відсутність режиму «спрей».
Це весь рейтинг іригаторів -2020, які на наш погляд будуть вашими вірними помічниками в підтримці здоров'я ротової порожнини.
Іригатори - основні правила експлуатації та догляду
Тепер ви знаєте, який вибрати іригатор для порожнини рота, і нам залишилося визначити основні правила його експлуатації, які зроблять процедури безпечними для людини і продовжать термін служби приладу:
- зберігайте іригатор далеко від нагрівальних приладів;
- регулярно перевіряйте цілісність шнура живлення;
- не торкайтеся вологими руками зарядного пристрою;
- застосовуйте тільки рекомендовані виробником насадки;
- для очищення корпусу приладу можна використовувати спиртовмісні розчини;
- під час роботи іригатора можна довго утримувати кнопку «пауза»;
- перед транспортуванням приладу необхідно видалити всю рідину з резервуара (особливо в зимовий період).
Залишити коментар
Коментарі
Удачная покупка
АвторРегина On 11-06-2020Тоже недавнво стала пользоваться ирригатором, только модель другая, bwell портативный с 5 насадками. Пока очень довольна, хорошая мощность, 3 режима и насадки разные. Уже есть какое-то другое ощущение чистоты.
Спасибочкииии купила себе наконец-то
АвторВиолетта On 16-03-2020Прочитал и сразу понимаешь, что за прибор, чего умеет делать, надо он тебе или нет. До прочтения вашей статьи даже не знал, что это такое ирригатор, а теперь могу сам консультировать по всем вопросам. Вообще, конечно, сейчас столько всего придумали для здоровья и для ухода за зубами. Но до таких обывателей, как я, информация доходит в последнюю очередь. Странно, что про ирригатор узнаешь не от стоматолога, а из интернета. Большое дело делаете для простых людей.) Кстати, по вашей таблице подобрал себе WP660. Теперь вообще не представляю, как раньше без него обходился.
С помощью вас купила что нужно
АвторОлеся On 21-02-2020Когда во рту больше мостов и коронок, чем своих зубов, тут уже одной зубной щеткой не обойдешься. Там десна просела, там сильно узкие промежутки, а пища то везде забивается. Со своей проблемой обратилась к стоматологу, и он посоветовал купить ирригатор. С этого и начались мои поиски, которые и привели меня к этой статье. Узнала про ирригаторы все, что хотела. Особенно мне помогли ваши рекомендации, по каким параметрам надо выбирать прибор и ваш рейтинг лучших моделей. Выбрала из него ВотерПик Ультра, который комплектуется насадками, как раз такими, что мне нужны – для моих протезов и коронок.
Помогли с выбором
АвторИван On 17-02-2020Waterpik считаю лидером в этой области и ассортимент у них ещё тот, поэтому считаю, что его продукция достойна отдельного обзора. Не сочтите за рекламу, но испробовали многое из их девайсов: детские, взрослые, стационарные, портативные. Во всех случаях только положительные впечатления, хотя недостатки есть везде, но, как правило, они типичны для всех ирригаторов. Например, у моего портативного WP-450 нет индикатора заряда, но его я не обнаружил и у ирригаторов других производителей. А наш любимец WP-70, который способен удовлетворить гигиенические потребности всех членов семьи, в общем-то, не имеет изъянов, хотя жена считает минусом короткий сетевой шнур. На мой взгляд – мелочи, поскольку свои основные функции выполняет замечательно!
Простая и понятная статья
АвторНиколай On 31-01-2020Спасибо, что рассказываете о таких полезных вещах. Статья написана простым и понятным для обычных пользователей языком (вроде меня), приведены модели ирригаторов, и это упрощает поиск. Я при покупке ориентировалась на производителей, которые упомянуты в статье, то есть Philips и Waterpik. И, так сказать, по совету авторов статьи, выбор пал на мощный Waterpik WP-462 Black Cordless Plus. Теперь им пользуется вся семья, берем его в поездки и за время эксплуатации он стал, без преувеличения, ещё одним членом нашего семейства. Поэтому спасибо тем, кто трудился над статьёй, всё актуально, можно смело использовать как шпаргалку!
Объективно
АвторАлексей On 21-01-2020Спасибо, объективное сравнение популярных моделей ирригаторов , 2-а года пользовался браун орал-би md20 сейчас настало время подумать достойной замене своему товарищу , благодаря обзору взял себе ватерпик 300 е2, пользуюсь месяц , не могу нарадоваться , т.к. очень часто в командировках и его компактность очень кстати
Отличный обзор
АвторVladislav On 13-01-2020С помощью статьи определился с выбором , взял себе ватерпик ВП 660, и не жалею, стоящий аппарат) статья помогла определится во время выбора, спасибо