Як стоматолога захиститися під час епідемій
Поширення нової коронавирусной інфекції - головна проблема системи охорони здоров'я в 2020 році. Питання, як уберегтися від коронавируса, стало актуальним для всіх, особливо для медичних працівників. У групі високого ризику не тільки лікарі, які дуже близько контактують з хворими, а й стоматологи. Яка небезпека існує для зубного лікаря і асистента, і чи існують способи надійного захисту від коронавирусной інфекції для стоматологів - головна тема нашої статті.
Коронавірус - особливості і симптоми захворювання
Ознаки коронавирусной інфекції:
- лихоманка, висока температура;
- кашель нежить;
- біль у грудях;
- утруднене дихання;
- прискорене серцебиття.
Всім відомо, що коронавірус передається контактним і повітряно-крапельним шляхом. Дотримання дистанції - один з найефективніших способів профілактики зараження. Але в цьому і є головна проблема захисту для стоматологів - як уберегтися від коронавируса, якщо лікар близько контактує з пацієнтом, а ще й стоматологічне обладнання (бормашина, ультразвуковий апарат, апарат Air-Flow) сприяє поширенню в атмосфері кабінету слини в складі дрібнодисперсного водно повітряної суміші?
Як лікаря стоматолога уберегтися від коронавируса?
Стандартні запобіжні заходи, актуальні для людей в громадських місцях, неефективні в стоматологічному кабінеті, звичайні одноразові медичні маски не здатні захистити від попадання вірусу в дихальні шляхи і на слизові оболонки лікаря. У стоматології потрібні більш серйозні методи захисту:
- використання захисної маски класу FFP3;
- робота в медичних рукавичках;
- використання герметичних окулярів;
- носіння одноразового медичного одягу;
- обробка поверхонь.
Для ефективного захисту органів дихання необхідна маска, яка перешкоджає проникненню частинок повітря, води і слини. Міняти і обробляти її потрібно після кожного пацієнта. Медичні рукавички, одноразовий медичний костюм - атрибути, необхідність яких навіть не обговорюється, тому що ми маємо справу з вірусом, що передається контактним шляхом. Вирішальне значення в профілактичній роботі має дезінфекція та стерилізація в стоматології.
Додаткові методи захисту
Які ще способи перемогти коронавірус і зубні запобіжні заходи може використовувати стоматолог?
- застосовувати кофердам;
- перед роботою з бормашиною обробити ділянку лікування антисептичними препаратами;
- при використанні наконечників по можливості відключати повітряний потік;
- включати пилосос бормашини на максимальну потужність;
- відмовитися на час карантину від проведення профілактичних процедур з використанням апаратів піскоструминної та повітряно-абразивної обробки;
- встановити дезінфектори для рук на вході в клініку для пацієнтів;
- якомога частіше проводити антисептичну обробку рук в рукавичках і робочих поверхонь.
Як виконується дезінфекція інструментів, обладнання та приміщення стоматологічного кабінету при коронавірусу?
Види і методи дезінфекції в стоматології:
- стерилізація та дезінфекція інструментів;
- обробка поверхонь;
- знезараження повітря з використанням рециркулятора.
Дезінфекція інструментів в стоматології проводиться двома способами:
- температурний (обробка парою в автоклаві);
- хімічний (обробка за допомогою дезінфікуючих засобів).
Принцип обробки стоматологічного інструментарію під час коронавірусу такий же, як і в звичайних умовах роботи, так як інструмент стикається з раневими поверхнями, слизової і може стати джерелом інфікування для інших пацієнтів. У стоматології використовуються засоби для дезінфекції інструментів, ефективні проти всіх видів патогенних бактерій, вірусів будь-якої етіології, грибків.
Особливу увагу під час пандемії приділяється обробці обладнання та поверхонь в кабінетах. Санітарна дезінфекція при коронавірусу - це ретельне прибирання кабінету після кожного пацієнта із застосуванням спеціальних антисептиків, прибирання приміщень загального користування щогодини, знезараження дверних ручок, часте провітрювання. Під час коронавірус стоматології використовують засоби для дезінфекції поверхонь пролонгованої дії, компоненти яких знищують і активно борються з небезпечними для здоров'я мікроорганізмами протягом декількох годин. Це можуть бути концентровані засоби, призначені для приготування миючого дезінфікуючого розчину, або вже готові рідкі суміші з розпилювачем, які зручно використовувати для обробки важкодоступних ділянок меблів, обладнання.
Дотримання правил гігієни, використання якісних засобів захисту лікарем, ретельне прибирання та дезінфекція в стоматології, грамотна організація прийому пацієнтів - це найефективніша профілактична робота, яка не залишить Коронавіруси ні найменших шансів.
Залишити коментар