Як проводити генеральне прибирання в стоматології?
Санітарні норми для стоматологічних кабінетів такі ж суворі, як та для будь-яких інших медичних установ. Наведення порядку та стерилізація поверхонь після кожного пацієнта, генеральне прибирання методом двох відер - про який би метод санітарної обробки приміщення не йшлося, він повинен відповідати вимогам СанПіН. Це означає, що робоче місце стоматолога, де проводяться терапевтичні, лікувально-профілактичні та хірургічні процедури в ротовій порожнині пацієнта, повинен не просто сяяти чистотою, а й бути стерильно оброблений.
Хто проводить прибирання стоматологічного кабінету?
Що таке клінінг? Що може бути складного в миття підлоги та інших предметів обстановки? Якщо це обстановка в стомат кабінеті, тобто ряд важливих вимог, які повинні бути дотримані. До завдань клінінгового співробітника входить:
- технічне обслуговування приміщень;
- забезпечення санітарно-гігієнічних норм;
- контроль порядку та санітарної безпеки;
- забезпечення естетичного порядку.
Тому в клініці повинен працювати спеціально навчений персонал, який знає, як наводиться поточний та генеральний порядок в стоматології, які засоби для дезінфекції можна використовувати, щоб забезпечити чистоту, стерильність, безпечні умови роботи стоматолога та лікування пацієнтів.
Вимоги до клінінгової співробітнику:
- дотримання графіка, правил та послідовності видалення забруднень в терапевтичних, хірургічних та інших кабінетах стомат клініки;
- обов'язкове носіння спецодягу та захисних аксесуарів (маски, рукавичок);
- дотримання правил зберігання тих інвентарю.
Поточне прибирання в стоматологічному кабінеті - алгоритм проведення
Поточний клінінг- це підготовка приміщення до роботи, яка включає, в тому числі, та видалення забруднень вологим способом. Скільки разів, як та коли проводиться вологе прибирання стоматологічного кабінету? Вона повинна бути проведена, принаймні, двічі в день (перед початком роботи та після її завершення). Якщо працює два лікаря в 2 зміни, то в перерві між ними також наводиться порядок та проводиться дезінфекція стоматологічного кабінету.
Алгоритм проведення поточного прибирання:
- Протирання всіх поверхонь, стомат інструментів, обладнання, меблів із застосуванням препаратів для дезінфекції широкого спектру дії (активного проти всіх штамів небезпечних бактерій, вірусів, грибкової інфекції). Обробка проводиться в такому порядку:
- столик (підставка) для стерильних інструментів;
- стіл маніпуляційний;
- крісло лікаря;
- шафи;
- стоматологічне крісло;
- мийка;
- крани;
- ручки дверей;
- підлога.
- Обробка важкодоступних для протирання ділянок методом зрошення.
- Антибактеріальне опромінення УФ.
- Повторна дезінфекція за допомогою стерилізаційних серветок.
Алгоритм прибирання стоматологічного крісла та інших предметів обстановки в стоматології однаковий - протирання стерильною вощеною ганчіркою із застосуванням дезинфікуючого розчину проводиться двічі з інтервалом в 15 хвилин. Особливу увагу потрібно приділити дезінфекції та стерилізації інструменту стоматолога та столу, на якому він розміщується.
Прибирання в стоматології після кожного клієнта
Лікування зубів, ясен - це завжди контакт з інфекцією. В ході стом процедур бактерії з ротової порожнини пацієнта разом з рідиною потрапляють в повітря та осідають на інструментах, обладнанні, меблів та інших поверхнях в кабінеті. Завдання клініки - забезпечити пацієнтам максимально комфортні та безпечні умови лікування. Це означає, що кожен клієнт повинен обслуговуватися в стерильно чистому приміщенні. Для цієї мети після кожного пацієнта (перед прийомом наступного) проводяться поточні санітарні заходи.
Проміжна санобробки після кожного пацієнта складається з таких етапів:
- Волога обробка найбільш забруднених деталей обстановки з миючим розчином.
- Дезінфекція елементів робочого місця стоматолога, меблів серветками для стерилізації.
- Заміна стом інструменту на чисті, що пройшли стерилізацію.
При наявності всього необхідного інвентарю та засоби для дезінфекції, вся процедура займає всього 10 хвилин.
Генеральне прибирання стоматологічного кабінету - алгоритм проведення
На відміну від поточного наведення порядку генеральне прибирання в стоматологічному кабінеті займає більше часу та до неї пред'являються більш жорсткі вимоги:
- Частота ген прибирання - 1 раз в тиждень.
- Тривалість обробки інструментів, кожного квадратного метра площі більш тривала.
- Обробка та знезараження приміщення за допомогою УФ лампи проводиться в два етапи.
Найпоширеніший спосіб наведення чистоти в стом клініці - комплексний клінінг методом двох відер. Алгоритм процедури наступний:
- Миття поверхонь водою з миючим (дезинфікуючим) засобом.
- УФ обробка (1 година).
- Миття чистою водою.
- Повторне УФ-опромінення (30 хвилин).
Точно так же проводиться генеральне прибирання рентгенівського кабінету. Грунтовне наведення чистоти, дезінфекції в стоматології - відповідальний етап санітарної гігієни, від якої залежить здоров'я та пацієнтів, та лікарів клініки.
Правила проведення генерального прибирання в стом клініці
- Для кожного приміщення використовується окремий набір інструментів.
- Застосування UV-ламп обов'язково.
- Якщо працівники клініки не мають спеціальних навичок, для виконання роботи запрошують професіоналів, співробітників клінінгової компанії.
У кожній клініці повинен бути складений графік генеральних прибирань в стоматології, план санітарних заходів, розклад дезобробки робочого місця лікаря та клінінгу інших приміщень.
Засоби для генерального прибирання в стоматології
Для якісного клінінгу в стоматології потрібно:
- За 2 відра для робочих поверхонь та для підлоги (всього 4 ємності).
- 2 швабри - одна для підлоги, друга - для миття панелей, стелі;
- безпечні, ефективні антибактеріальні засоби для дезінфекції поверхонь;
- стерильні серветки.
Найбільш відповідний варіант миючих розчинів для мед установ - дезінфектори, що не вимагають змивання, які дозволяють проводити мийку та антибактеріальну обробку в один етап. Завдяки використанню таких засобів поточна та генеральне прибирання в стоматології займе менше часу, але з високим результатом.
Залишити коментар